týpkovo

můj kousek internetu pro vás

Tady bude týpkovo

Herzlich wilkommen! Moje jméno je Jirka a tenhle web se chystám postupně proměnit na svoje skromný místo na internetu.

Je to už docela dost let zpátky, co jsem blogoval na adrese teepec.bloguje.cz. Hodně mě mrzelo, že z toho mýho kousku webu udělali po nějaké době administrátoři minulost – po neaktivitu ho nenávratně smazali.

Možnost psát svoje názory, zkušenosti, tipy a prostě vůbec, co mi přijde aspoň trochu přínosný pro ostatní, mi od té doby chybí – Facebook, Twitter nebo třeba čmárání po zdech (ne, že bych to dělal – ale mohl bych :-) ) nejsou dostatečným prostorem pro vyjádření toho, co mi občas přijde na mysl. A tak jsem se rozhodl založit tohle. Několik pokusů o obnovení „týpkových výblitků“ (název původního blogu) už jsem sice v minulosti uskutečnil, ale nikdy se nepodařilo to udržovat. Tentokrát to ale myslím vážně, protože mám (aspoň občas) pocit, že mám co sdělit. Navíc dospívám k tomu, že se chci v životě aspoň částečně věnovat tvorbě všemožných textů. A tak se zaprvé musím natrénovat i na něčem jiném, než jsou práce do školy a zadruhé musím ukázat, že (snad) umím pár slov za sebe poskládat a něco smysluplného vyplodit (a nebo taky ne, názor si každý udělá sám). Posledních několik měsíců tak sbírám odhodlání, zapisuju si náměty na články (a je jich docela dost), promýšlím detaily. A teď nastal čas to postupně rozjet.

Pro publikaci jsem si teď, oproti minulosti, vybral WordPress. Díky němu budu mít volnější ruku, než na veřejných blogovacích serverech. Bohužel nejsem programátor, nevyznám se v PHP, SQL, ani dalších potřebných věcech, takže je to pro mě trochu španělská vesnice. Na druhou stranu ale zas nejsem úplný technický antitalent. Pár zkušeností s tvorbou webu mám, takže budu doufat, že se mi to podaří po technické stránce nejen úspěšně rozchodit, ale i přizpůsobit k obrazu svému a ke spokojenosti případných čtenářů.

V tuhle chvíli má web základní vzhled, nic jsem ještě neupravoval, takže se neděste, bude líp. Je jen potřeba tomu věnovat trochu času.

A co tu můžete čekat? Tématem, kterému se budu věnovat ze začátku pravděpodobně nejvíc, bude Work and Travel v USA – chystám se letos na léto vycestovat do země neomezených možností a při hledání zkušeností na internetu jsem s překvapením zjistil, že informací na tohle téma na českém internetu zas tolik není. A tak chystám sérii článků jak z průběhu příprav, tak pak i ze samotného pobytu (tahle část bude spíš takový deníček). Nechci to pojmout nějak žurnalisticky, prostě jen zaznamenám vlastní zkušenosti. Další články se budou věnovat i jiným záležitostem, které jsem sám řešil a na něž jsem v češtině nenašel dostatek uspokojivých informací. Třeba se budou někomu hodit. Prokládat to budu vším možným i nemožným dalším obsahem, který mi přijde hodný zveřejnění.

Může se ale taky stát, že to tady zkrachuje stejně, jako moje předchozí pokusy o blogování. Třeba tohle nakonec bude jediný text, který se tu vyskytne. Doufám, že ne, ale znám se. Pokud k tomu dojde, nikdo kvůli tomu truchlit nebude. Jen já zas jednou zklamu sám sebe. A to bych docela nerad.

Budu rád, když si tu každý návštěvník najde aspoň něco málo, co ho obohatí a bude mít důvod se vrátit.

Na tomhle místě by bylo vhodné třeba popřát příjemňoučké počteníčko, ale k tomu se nesnížím :-) A tak zakončím parafrází názvu trháku Zdeňka Srstky:

Čtěte mě!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *